Site Logotype

Viete, po akej kráse túžia Slováci?

Každý človek môže byť krásny, nech sa nachádza v akomkoľvek veku. Potvrdzujú to aj Slováci, ktorým čoraz viac záleží na ich vzhľade a radi investujú do svojej krásy. Do Mazreku Medical často prichádzajú aj tridsiatnici. Kým ženy najviac túžia po plnších perách, mladší muži chcú pôsobiť dominantnejšie a volia výraznejšie kontúry tváre.

„Vekový priemer našich klientov je tridsať rokov, ale prichádzajú k nám aj starší,“ hovorí Merita Mazreku, lekárka a zakladateľka estetickej kliniky Mazreku Medical. K malým ľudským nedokonalostiam v nej pristupujú cez Ultimate Beauty Method™, ktorej základom je symetria, vnútorná harmónia a zdravie človeka, pretože zdravá krása je naozaj pekná. „Naším cieľom nie je klientov meniť extrémnymi zákrokmi. Na klinike iba odomykáme potenciál krásy, rozvíjame tú vonkajšiu a posilňujeme vnútornú o pocit sebavedomia a spokojnosti. Pomáhame ľuďom docieliť ich najlepšiu verziu seba samého, aby mohli žiť život podľa svojich predstáv,“ vysvetľuje lekárka Merita Mazreku.

Krajší aj bez chirurgického zákroku

Služby, ktoré ponúka Mazreku Medical, spočívajú najmä v neinvazívnych a miniinvazívnych technikách. To znamená, že skrášľovanie prebieha bez chirurgických zákrokov, pričom tím lekárov sa veľa inšpiruje aj v zahraničí. „V našej práci dôsledne analyzujeme pacientove túžby a problémy a prinášame naše jedinečné know-how. Vsádzame pritom na jemnocit. Uvedomujeme si, že estetická medicína je ako umenie, ale nie každý lekár môže byť umelcom,“ konštatuje Merita Mazreku.

Ženy chcú často zmeniť všetko, neodolajú žiadnej možnosti byť krajšie. Najžiadanejšie sú u nich krajšie pery. „V prípade problémovej pleti je však pre ženy vhodné dermatologické ošetrenie – skincare a plnšie pery by mali prísť až nakoniec. Ženám okolo štyridsiatky už odporúčame botoxniťový lifting alebo jemné doplnenie výplňami,“ vymenúva lekárka.

Ženy chcú mať plné pery, muži túžia po dominancii

V súčasnosti sa čoraz viac rozlišuje medzi maskulinizáciou a feminizáciou. To znamená, že ženy chcú byť ženskejšie a muži viac mužnejší. „Chcú pôsobiť dominantnejšie a chcú mať výraznejšiu sánku. Majú tiež v obľube CoolSculptingbotulotoxín i modelovanie dolnej časti tváre kyselinou hyaluronovou,“ vyzrádza lekárka.

Výnimočná technológia formovania tela prístrojom CoolSculpting pomáha odstrániť nadbytočný tuk účinkom chladu. Ide o postup, ktorý bol vyvinutý na Harvardskej univerzite. „V dospelosti síce tukové bunky pomocou diét a cvičenia menia svoj objem a zmenšujú sa, no ich počet sa nemení. V problematických partiách tak väčšinou dochádza k opätovnému zväčšeniu objemu tukového tkaniva a formovaniu nechcených tukových vankúšikov. Pri tejto metóde vplývajú na tuk práve nízke teploty, nezasahujú však okolité tkanivo,“ vysvetľuje lekárka metódu, ktorá na Slovensku nie je ešte rozšírená.

Pomalá krása je dnes in, vsaďte na balans

V technológii LPG zasa vyzdvihuje prirodzenú krásu. „Vsádzame na koncept Slow Beauty, a teda postupne skrášľujeme všetko to, čo bolo človeku prirodzene dané, či už ide o malé nedostatky pleti, tváre alebo na jednotlivých častiach tela. V tomto prípade ide o pravidelné mechanické ošetrenia,“ opisuje Merita Mazreku.

Na kontúrovanie tváre a tela zasa pomáha niťový lifting, ktorý pokožke vracia jej prirodzený napnutý vzhľad, napomáha tvorbe kolagénu a odďaľuje príznaky starnutia. Nite Aptos sa zavádzajú do tukovej vrstvy, plne sa vstrebávajú, čím je výsledok okamžite viditeľný.

„Ak sa človek o seba stará, môže byť krásny v akomkoľvek veku. Koncept pomalej krásy  berie do úvahy všetky oblasti života, ktoré by mali byť v rovnováhe. Aj preto našim klientom radíme, aby starostlivosť o vonkajšiu krásu spájali s kvalitným spánkom, zdravou a vyváženou stravou a s celkovým životným štýlom,“ dodáva Merita Mazreku z Mazreku Medical.

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV