Site Logotype

Laser: najlepšia zbraň proti starnutiu

Svetelný lúč funguje proti vráskam, jazvám, cievkam. Ako sa vyznať v plejáde laserových ošetrení a ktoré z nich si zaslúži vašu pozornosť?

Laserová sezóna je tu čo nevidieť, a treba si urobiť plán práce: je totiž neskutočné, ako dokáže omladiť tvár, zjednotiť a vyhladiť pleť. A zďaleka nielen to. Ide o svetelný lúč vďaka ktorému dochádza k prehrievaniu podkožia a dôsledkom tohto procesu je  obnovenie poškodených buniek ako aj ich funkčnosti. Ktorá tkanivová štruktúra bude laserové žiarenie najviac absorbovať závisí na vlnovej dĺžke daného zariadenia. Doposiaľ neexistuje jeden univerzálny prístroj. Jeden laser obrusuje a vyhladzuje, iný sa využíva na postaknózne zmeny, drobné jazvičky, ďalší spáli bradavice, znamienka, výrastky a zase ďalší vyhladzuje hypertrofické jazvy, pigmentové škvrny. Na likvidáciu cievok, menších varixov a pri liečbe psoriázy sa uplatňuje opäť iný laser. A poďme ďalej, laser na pokazené staré tetovania, na omladenie intímnych partií, potenie, trvalú depiláciu… možností je neúrekom.

 

Macher na vrásky

Našim favoritom je ablatívny frakčný laser Icon 2940. MUDr. Merita Mazreku miluje jeho výsledky a multifunkčnosť: „Vďaka dostupnosti rôznych hlavíc vieme pomocou tohto systému riešiť takmer všetky kožné problémy. Je účinný pri liečbe vrások, jemných línií, stareckých škvŕn, pigmentových škvŕn a straty objemu kože v dôsledku prirodzeného starnutia a environmentálnych faktorov, ako je nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu. Je to frakčný laser, takže proces regenerácie pokožky po ošetrení je oveľa menej náročný.“ Po ošetrení môžete mať začervenanú kožu asi týždeň, ale nič dramatické. Celkovo záleží rekonvalescencia od intenzity ošetrenia.

Macher na jazvy a strie

Neablačný frakčný resurf je „jemnejší“ no dokáže preniknúť dostatočne hlboko, aby nastimuloval tvorbu kolagénu, ale nepoškodil povrch pokožky, ktorý pri tomto ošetrení ostáva neporušený. Tento proces je mimoriadne účinný a bezpečný. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa zvyčajne odporúča 3 – 5 sedení. Môžu sa vykonávať v intervaloch 4 – 8 týždňov. Funguje na jazvičky po akné, operáciách, úrazoch, rozšírené póry, strie, výsledkom je  jasnejšia, pevnejšia a hladšia pokožka. Vynikajúce výsledky prináša napríklad na „zošúverenom“ krku, ktorý pripomína husaciu kožu. Laser pokožku krásne vyhladí a následne po aplikácii výplne Radiesse sa celý efekt ešte znásobí.

Macher na škvrny a cievky

Ošetrenie ThreeForMe v jednom sedení rieši vrásky, poškodenie  slnkom aj žilky na tvári. Je to šetrné a neinvazívne ošetrenie, ktoré v prvom kroku lieči „sfarbenie“ a tvárové cievy pomocou technológie nazývanej Intense Pulsed Light alebo IPL. To sú všetky poškodenia od slniečka, vrátane pieh, hnedých alebo stareckých škvŕn, nevzhľadné žilky na tvári a ružienka. „Druhý krok využíva laserovú technológiu na generovanie kolagénu a elastínu – kľúčov k podpornej štruktúre našej pokožky. To má za následok zlepšenie jemných línií, vrások, jaziev a iných povrchových nedokonalostí,“ vysvetľuje Merita Mazreku.

 

REZERVUJTE SI TERMÍN

Merita Mazreku

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV