Site Logotype

DOMOV Všetky ošetrenia Telo

Ablatívny frakčný resurf 2940

Ablatívny frakčný resurf 2940

ABLATÍVNY FRAKČNÝ RESURF 2940

Icon 2940 je ablatívny frakčný laser, ktorý je súčasťou estetického systému Palomar Icon. Vďaka multifunkčnosti tohto systému a dostupnosti rôznych hlavíc vieme pomocou tohto systému riešiť takmer všetky kožné problémy. Násadec Icon 2940 je účinný pri liečbe vrások, jemných línií, stareckých škvŕn, pigmentových škvŕn a straty objemu kože v dôsledku prirodzeného starnutia a environmentálnych faktorov, ako je nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu. Pretože Icon 2940 je frakčný laser, proces regenerácie pokožky po ošetrení je oveľa menej náročný. Frakčné lasery zameriavajú tepelnú energiu na cielené stĺpce obklopené zdravým tkanivom, čo umožňuje rýchlejší proces hojenia.

Priebeh ošetrenia:
  1. konzultácia s lekárom – vyšetrenie
  2. odlíčenie a vyčistenie pleti
  3. nanesenie znecitlivujúceho krému (podľa potreby sa môže použiť ďalšie lokálne anestetikum)
Samotné ošetrenie:

Laser sa potom použije na ošetrenú oblasť a zameriava sa na oblasti s nerovnomernou textúrou pokožky, nepravidelnou pigmentáciou, jemnými líniami a inými nedokonalosťami pokožky. Po dôkladnom ošetrení pokožky sa aplikuje upokojujúce sérum alebo masť.
Cieľom laseru Icon 2940 je ošetrenie a zmiernenie vrások, stareckých škvŕn, jaziev po akné a straty objemu kože.

Rekonvalescencia

Rekonvalescencia po ošetrení laserom Icon 2940 zavisí od intenzity ošetrenia. Väčšina pacientov pozoruje začervenanie a opuch kože ošetrovanej oblasti, čo môže trvať 1 – 2 týždne. Počas procesu olupovania kože udržiavajte ošetrené miesta hydratované. Mierne začervenanie môže pretrvávať aj po ukončení procesu olupovania. Ako prevencia nepravidelných pignemtácií sa používa dlhodobo SPF 50.

Ideálny kandidát

Ideálnym kandidátom na ošetrenie Icon 2940 je pacient s pokožkou poškodenou slnkom, vráskami alebo jazvami.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky ošetrenia kože Icon 2940 môžu zahŕňať popáleniny alebo iné poranenia spôsobené laserom, dlhotrvajúci erytém, olupovanie kože, zjazvenie, zmeny pigmentácie kože a infekcie.

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV