Site Logotype

DOMOV Všetky ošetrenia Tvár

Facecontouring MD Codes - Aplikácia kyseliny hyalurónovej

Facecontouring MD Codes

Facecontouring MD Codes - Aplikácia kyseliny hyalurónovej

MD kódy

MD kódy sú sériou bodov, ktorými sa rieši príčina vzniku problému a nie iba ošetrenie problematickej časti tváre.

Plastický chirurg z Brazílie, Mauricio de Maio, spoznal tento problém a snažil sa získať pre pacientov komplexné a optimálne ošetrenie s dlhotrvajúcim výsledkom. Najkvalitnejšie výplne Juvéderm sa tak využívajú na rejuvenizáciu, doplnenie a omladenie pleti najmä v lokalitách ako brada, spánky, líca, oči, pery a sánka. 

MD Codes umožňujú analýzu tvárovej anatómie a jej presných proporcií, čím lekár získava vyšší stupeň možnosti ošetrenia. Ošetrenie vyžaduje dlhodobú  prácu s klientom. No tento plán zároveň na dlhú dobu prináša pacientovi prirodzený a mladistvý vzhľad.

Pery

Vstrebateľným implantátom na báze kyseliny hyalurónovej v gélovej forme je možná:

  • korekcia asymetrie, 
  • vytvarovanie/obnovenie kontúr pier a taktiež
  • dodanie objemu – volumizácia pier.

 

Tento zákrok je stále viac obľúbený u žien všetkých vekových kategórií. Ak je aplikácia vykonaná s dodržaním pravidiel estetiky tváre a individuálnych proporcií, prispieva k dotvoreniu symetrie, proporcií a skrášleniu tváre, čím pomáha zvyšovať sebavedomie každej ženy.

Zákrok trvá približne 20 min., na znecitlivenie tejto citlivej oblasti sa používa topická anestéza- krém s obsahom anestetika lidokaínu, efekt je viditeľný ihneď a vydrží individuálne 6-12 mesiacov.

Modelovanie líc, brady a sánky

Jedným z najdôležitejšich vektorov tváre sú naše líca,spolu s lícnymi kosťami. Nie každý sa však narodil s výraznými črtami tváre alebo dostatočným objemom tkaniva v tejto oblasti. U príliš chudých ľudí v dôsledku nedostatku podkožného tuku, môžu líca pôsobiť prepadnuto, a tým celá tvár nadobúda nezdravý, unavený výraz. Vekom sa tkanivo v tejto oblasti stráca, začínajú sa prehlbovať nosovoústne ryhy, kruhy pod očami, marionetové vrásky, stredná časť tváre akoby padala. Jednoduchým riešením je dodanie strateného/chýbajúceho objemu výplňou na báze kyseliny hyalurónovej, v priebehu niekoľkých minút je možné touto metódou ubrať z výrazu tváre niekoľko rokov, únavu, zlepšit’stav nosovústnych rýh a okolia očí. Na aplikáciu sa využíva buď ihla, alebo tupá kanyla. Výsledok je trvácny, s použitím kvalitného materiálu efekt vydrží aj niekoľko rokov.

Kruhy pod očami

Injekčnými výplňami na báze kyseliny hyalurónovej je možné jednoducho korigovať stratu objemu v oblasti očí – a to aplikáciou jemného materiálu prísne pod kruhový očný sval. Tento zákrok sa vykonáva tupou kanylou z jedného prístupu na každej strane, takže kontrola hĺbky aplikácie je jednoduchá, bolesť a opuch eliminované, riziko vzniku modriniek podstatne nižšie ako pri aplikácií ihlou. Pred zákrokom je nutná konzultácia.

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV