Site Logotype

Čo je to TÁ kyselina hyalurónová a prečo ju potrebuje každá pleť?

Jeden z najväčších objavov v kozmetickom svete. Vďaka svojej anti-agingovej schopnosti je skutočne nenahraditeľnou látkou. Okrem omladzovacích účinkov hrá prím aj v hydratácii pleti.

 

Kyselina hyalurónová je látka nášmu telu vlastná; je súčasťou vnútornej bunkovej štruktúry a nachádzame ju v chrupavkách tkanív, mozgu, v oku, srdci aj koži. Viac ako 50% kyseliny hyalurónovej v tele je uložených práve v koži.

Čo sa deje s našou pokožkou, ak nemá dostatok vody?

Dehydrovaná, suchá koža je výsledkom straty vody, spojenej s poruchami lipidového zloženia pokožky. Typickým príznakom suchej kože je jej drsný povrch, alebo jej praskanie. Dehydratácia kože oslabuje jej funkciu bariéry a chronicky využíva zásoby vody v dermis, čím ich vyčerpáva. S istotou tak môžeme povedať, že dehydratácia kože urýchľuje jej starnutie.

Hydratovaná a svieža pokožka = kyselina hylurónová

Táto rovnica vychádza z faktu, že kyselina hyalurónová je hlavnou zložkou dermálneho extracelulárneho matrixu, kde pôsobí ako rezervoár vody. Koža je práve vďaka nej pružná, plná a mladistvo vyzerajúca. Časom sa ale kvalita kyseliny hyalurónovej v koži zhoršuje a jej kvantita klesá.

V kozmetike i v estetickej medicíne

Tento prírodný zázrak bol objavený už v roku 1934 a v kozmetike hrá v súčasnosti nenahraditeľnú úlohu. Kyselina hyalurónová obnovuje pružnosť kože, pomáha ju  hydratovať a vyhladzovať. V estetickej medicíne sa profesionálne vstrekuje pod dermis a okamžite tak vypĺňa vrásky a vypína kožu. Vzhľadom na, že má schopnosť viazať veľké množstvo vody, je to až šesť litrov vody na gram kyseliny hyalurónovej! Niet divu, že vekom dochádza ku klesajúcim množstvám kyseliny hyalurónovej v tele  a tým pádom k veľkým problémom spojeným s úbytkom vody. Príznaky sa vyskytujú v každom mieste, kde je voda viazaná, no najviac viditeľné sú na našej koži.

A teraz pozor!

Kyselinu hyalurónovú je možné fragmentovať, čo znamená, že v kozmetike môžeme využiť jej rôzne veľkosti. Čím vyššia je molekulová hmotnosť, tým dlhší je reťazec a o to viac môže tvoriť sieť: tá potom tvorí kontinuálny film s pozoruhodnými hydratujúcimi vlastnosťami, zadržiavajúci vodu v pokožke. Čím nižšia je molekulová hmotnosť, tým viac preniká do pokožky: reštrukturalizuje spojivové tkanivo a stimuluje regeneráciu buniek.

 

TOTO SÚ NAŠE TOP VYCHYTÁVKY S KYSELINOU:

1. MZ SKIN hyalurónové sérum

Vysoko koncentrované, číre sérum s 5 rôznymi typmi kyseliny hyalurónovej v charakteristickom hydratačnom komplexe. Ak hľadáte dokonalú podkladovú bázu, toto je ona. Ľahká, ktorá dodá neuveriteľný pocit sviežosti a rozjasnenia.

2. MZ SKIN hydra booster

Tento regeneračný 5-dňový program bojuje s vystresovanou a dehydratovanou pleťou pomocou 10 cielených ampuliek naplnených sérom (na použitie cez deň a v noci). Mikromolekuly kyseliny hyalurónovej prenikajú hlboko, aby dosiahli optimálnu hydratáciu.

3. ZO Skin Health hydratačný krém

Šampión suchej pleti, zatiaľ čo upokojuje pokožku a utišuje viditeľnú iritáciu. Navracia pleti prirodzenú hydratáciu, napomáha zotaveniu aj po estetických ošetreniach, znižuje viditeľné začervenanie. Aj na super citlivú pleť!

Radi vám zarezervujeme váš termín zavolajte nám 0948 204 962 a my sa o vás postaráme.

ŽI ŽIVOT PODĽA SVOJICH PREDSTÁV!

REZERVUJ SI TERMÍN

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV