Site Logotype

DOMOV Všetky ošetrenia Telo

Liečba vypadávania vlasov

Liečba vypadávania vlasov

Liečba vypadávania vlasov

Vlasová mezoterapia

Termín mezoterapia sa dnes používa vo viacerých oblastiach. Ide o účinný spôsob omladenia pokožky, a taktiež možnosť podpory rastu vlasov. Najväčšou výhodou vlasovej mezoterapie je schopnosť vpravenia účinných látok priamo do hĺbky vlasovej pokožky. Keďže sú vlasové folikuly uložené hlboko v koži, týmto spôsobom ich dokážeme účinne  stimulovať a dodať im potrebné živiny pre podporu a rast vlasov.  

Priebeh ošetrenia: 

  • 30 minút pred samotným ošetrením sa nanesie do vlasovej pokožky znecitlivujúci krém s obsahom lidokaínu
  • Mezoterapeutický roztok sa aplikuje priamo k vlasovým folikulom pomocou tenkej ihly. 
  • Ošetrenie spravidla nie je bolestivé, našou snahou je priniesť čo najväčší možný komfort pre pacienta počas samotného výkonu. 
  • Liečebný roztok obsahuje peptidy, minerály, koenzýmy, vitamíny, aminokyseliny a nukleové kyseliny. Táto kombinácia látok zabraňuje vzniku enzýmov, ktoré spôsobujú stratu vlasov, stimuluje proliferáciu vlasových buniek, čím sa umožní vznik nových vlasov. Stimuluje  cirkuláciu krvi v mieste aplikácie, ktorá poskytuje optimálnu výživu a okysličenie vlasových folikulov.
  • Vlasovú mezoterapiu je potrebné opakovať, počet opakovaní závisí od stavu vypadávania vlasov pacienta. Postupujeme podľa odporúčanej schémy pri aplikácií vlasovej mezoterapie, kde sa uvádza, že v úvode je vhodná intenzifikovaná terapia v týždenných intervaloch, neskôr sa podľa stavu vlasov prechádza na intervaly dvojtýždňové a mesačné. 
Plazmaterapia (dracula terapia alebo PRP)

Plazmaterapia predstavuje vpravovanie vlastnej krvnej plazmy do vlasovej pokožky. Plazma predstavuje tekutú zložku krvi, v ktorej sú umiestnené ďalšie krvné elementy.  Je bohatá na viaceré výživné látky, vďaka čomu našla uplatnenie vo viacerých smeroch v medicíne. 

Kombinácia plazmaterapie a vlasovej mezoterapie je vhodná, nakoľko sa tieto metódy spoločne dopĺňajú. Kým vlasová mezoterapia obsahuje cenný komplex výživných látok a vitamínov, ktoré môžu v ošetrovanej oblasti chýbať, vlastná plazma obsahuje telu vlastné výživné látky. Aplikáciou plazmy na požadované miesto  sme schopní vlasovým folikulom dodať tieto látky vo zvýšenom množstve a zabezpečiť tým zlepšenie metabolizmu pokožky.

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV