Site Logotype

Kedy, ako a kde??? Všetky otázky o botoxe zodpovedané

„Múmie“ sú odstrašujúci príklad ako to nerobiť! Zverte sa s botulotoxínom do rúk našej expertky MUDr. Nikole Šragovej a výsledok bude maximálne prirodzený a svieži. Lebo tak sa nám to páči.

1. Cieľom botoxu je vráskam predchádzať. Ošetrenie preto môžu podstúpiť dámy už pred tridsiatkou!

2. Nečakajte s prvým botoxom až do štyridsiatky. Keď sú vrásky hlbšie, „náprava“ je ťažšia a drahšia. Okolo 25-30 rokov vám môže stačiť aj tzv. baby botox, čiže laicky povedané polovičná dávka, ktorá zrelaxuje vrásku a spraví prevenciu pred vytvorením hlbokej ryhy.

3. Botox je náš kamarát, nie nepriateľ. Tvár vyzerá hladšie a mladšie bez strnulého výrazu, ktorý môže byť niekedy výsledkom neodbornej aplikácie klasickej dávky botulotoxínu. Ošetrenie je určené nielen mladým slečnám, ako prevencia, ale správnu dávku dokážeme navoliť aj pre staršie dámy, ktoré chcú vrásky nie úplne vygumovať, iba zjemniť.

4. Ako to prebieha? Aplikácia sa vykonáva injekčne. Ihla je tenučká a naozaj to nebolí! Rekovalescencia žiadna! Efekt sa rozvinie zhruba do 5-7 dní a vydrží veeeľmi zhruba 6 mesiacov. Každý pacient totiž metabolizuje botulotoxín inou rýchlosťou.

5. Najčastejšie sa botox používa sa na korekciu mimických vrások najmä v hornej tretine tváre. Ide o tzv. vrásky hnevu medzi obočím, priečne vrásky na čele, vejárové vrásky v okolí očí, priečne vrásky pri koreni nosa, vrásky okolo úst atď. To však nie je všetko.

6.  Dnešné použitie botulotoxínu v estetickej medicíne je sofistikovanejšie a dajú sa ním odstrániť aj rôzne asymetrie v tvári. Často ide o rozdiel niekoľkých milimetrov, ale práve tie stačia na to, aby sme niekoho považovali za krajšieho. Padajúce kútiky úst, odhaľujúce sa horné ďasná pri úsmeve, modelovanie pokrčenej brady, zúženie sánky atď. A samozrejme- POTENIE, teda jeho odstránenie, to je úplná klasika.

7. Keď sa svalová činnosť začne postupne vracať, jemné linky a vrásky sa znovu objavia. Pri opakovaných aplikáciách však budú jemnejšie, pretože sval je už uvoľnenejší.

8. Ako pri každom estetickom zákroku aj tu je dôležité vybrať si skúseného odborníka, ktorý dokonale ovláda anatómiu tváre a ušije vám botox takpovediac na mieru. Dohodnite si konzultáciu u našej expertky na botox, MUDr. Nikoly Šragovej.

Radi vám zarezervujeme váš termín a postaráme sa o vás.

REZERVUJTE SI TERMÍN – volajte 0948 204 962 , alebo nám napíšte info@mazrekumedical.com

ŽI ŽIVOT PODĽA SVOJICH PREDSTÁV!

ŽI ŽIVOT PODĽA TVOJICH PREDSTÁV